Betonový plot si nechte postavit na klíč


Někteří kutilové se snaží sami sobě dokázat, že zvládnou veškeré řemeslné práce. Staví zděné příčky, provádí instalatérské práce, konkurují kvalifikovaným elektrikářům, a tak se mohou jednoho dne rozhodnout, že si sami postaví betonový plot. Výstavba betonového oplocení však vyžaduje jisté zásady a hlavně technické vybavení, a právě zde může kutil mít značné potíže. Co by tu kutila mohlo nemile překvapit?

cihlová zídka

Otvory pro sloupky – betonový plot se staví tak, že se nejprve vyhloubí jámy pro betonové sloupky. Ty musí být alespoň osmdesát centimetrů hluboké, jinak by se plot mohl naklonit a skácet. Když je zemina typu ornice, půjde to celkem dobře, ale jestliže se v zemi narazí na balvany, stavební navážku s pletivem nebo na kořeny stromů, práce se rázem komplikuje. V takové chvíli je kutil odkázaný na svalovou sílu, a ta může velmi rychle být vyčerpaná a následují zdravotní potíže – únava, oslabení imunity, zánětlivá onemocnění, úrazy.

Složení materiálu – objednané betonové sloupky a desky vám přivezou na nákladním autě a přepravce je složí před dům paletovým vozíkem. Pokud potřebujete materiál přemístit do zadního traktu pozemku, musíte na to mít mechanizaci, to znamená shánět někde vysokozdvižný vozík nebo nakladač i s obsluhou, a to nebude zadarmo.

plot z betonu

Výstavba plotu – betonové ploty Montáž MPC se staví tak, že se mezi zabetonované sloupky zasunou jednotlivé desky do obdélníkových drážek. Musíte ale každou desku zvedat do výšky, někdy i téměř tří metrů nad zemí, a k tomu potřebujete mechanizační prostředky, většinou to obstarává autojeřáb nebo elektrický kladkostroj. To je pro amatérského kutila další investice navíc, takže nakonec zjistí, že je rozumnější nechat postavit plot na klíč i se zárukou na prováděnou práci a hlavně bez starostí s výkopovými pracemi, skládáním materiálu a stavěním betonových polí.

0 komentářů: „Betonový plot si nechte postavit na klíč“